Город Стрый на Львовщине – пример борьбы с коронавирусом

Общество
Город Стрый на Львовщине – пример борьбы с коронавирусом

Недавняя смерть 28-летней роженицы на Львовщине, умершей от осложнений коронавируса в Жовковской центральной районной больницы, напомнила, что пандемия COVID-19 еще на закончила в Украине свои страшные жатвы. Впрочем, наряду с печальным фактом можно констатировать и тот факт, что в тех городах и регионах, где своевременными и совместными усилиями взялись противодействовать Covid-19, статистика заболеваний и смертности существенно ниже. Примером такого города является Стрый на Львовщине (дальше – укр.).

Населення Львівської області можна поділити на дві нерівні частини. За інформацією ГУ статистики у Львівській обл., станом на 1 листопада 2019 року населення Львівщини становить 2513,8 тис. осіб, у тому числі населення Львова – 755,8 тис. Тобто, дві третини мешканців області проживають за межами обласного центру. Це важливий момент для розуміння наступного блоку.

За офіційними даними, станом на кінець травня 63% хворих на коронавірус в області – мешканці Львова. Цікавим буде порівняти статистику захворюваності по районах. Як повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ, станом на кінець червня у Пустомитівському районі – 421 хворих, Яворівському – 261, Жовківському – 231. Далі йдуть Кам’янко-Бузький і Сокальський р-ни – понад 100. Городоцький і Миколаївський – біля 80, Червоноград – 60, Бродівський і Перемишлянський – біля 50, Стрий – 39 хворих, стільки ж – у Буському р-ні та у Дрогобичі. У Золочівському, Жидачівському і Стрийському – по 25.

Як бачимо, Стрий і Стрийський район за кількістю мають у рази менше хворих, ніж у “лідерів” цього невтішного рейтингу. Якщо не брати до уваги віддалені та гірські райони, то вимальовується цікава картина. Доволі населена Стрийщина (12-й за кількістю населення район) та й сам Стрий (4-е за кількістю мешканців місто області) мають дуже низькі показники захворювання. І це при тому, що саме у Стрию першими на Львівщині почали перевіряти на антитіла до ковіду.

Здавалося б, у чому причина? А відповідь проста – бізнес, медики, влада, прості люди об’єднали свої зусилля в протидії загрозі.

Практично усі найбільші бізнеси Стрийщини долучились до допомоги медикам та населенню. Для розмови ми відшукали одних із найвідоміших бізнесменів – родину Карпінських, адже вони, до слова, ініціювали один із найбільших внесків у стримування ковіду – закупівлю апарату ШВЛ для місцевої лікарні.

«Щойно стала зрозумілою уся серйозність ситуації з коронавірусом, ми, родиною Карпінських (Зіновій, Юрій, Мирослав) одразу прийняли рішення діяти на випередження», – повідомили у Благодійній організації «Фонд Карпінських».

Таким чином, 6 місцевих лікарень отримали: 4500 хірургічних масок одноразового використання, 600 респіраторів KN95, 222 комплекти захисних костюмів, які Фонд придбав разом з Асоціацією Промисловців та підприємців Стрийщини та 35 безконтактних термометрів, про що розповів Юрій Карпінський.

Найкоштовніше та найцінніше придбання – апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) благодійники передали у Стрийський пологовий будинок і для такого рішення були вагомі причини. По-перше, за словами Зіновія Карпінського, саме у пологовому є спеціалісти, які вміють працювати з апаратами ШВЛ. По-друге, коли пандемія закінчиться штучна вентиляція легень найбільше буде потрібна саме новонародженим та породіллям. Тож апарат “Biomed RS300” продовжуватиме працювати заради найменших містян.

«Згодом коронавірус в Україні стане історією. І ми впевнені, що ця історія буде про те, як ми, об’єднавши зусилля, усі разом перемогли смертельний COVID-19», – зазначила виконавчий директор БО «Фонд Карпінських» Марія Карпінська.

Як бачимо, відповідальний бізнес у важкі хвилини готовий ефективно об’єднувати зусилля і боротися проти спільної загрози. Шкода лише, що подібні приклади на Львівщині та й Україні загалом не набули масового характеру. Мабуть, не всі бізнесмени вболівають та допомагають локаціям свого бізнесу, сприймаючи території інструментально, а не як щось близьке і родинне.

Ярослав Федькович

Поделиться

Новости

4 декабря 2020

В Киевском СИЗО разоблачили альфонса. Он выманил у женщин 1,3 млн гривен

В Киеве “биржевые” мошенники выманили более $3 млн

Задержан мужчина, который переправлял украинок за границу для съемок в порно

Взлет и падение легендарных киевских кинотеатров — история и архивные фото

3 декабря 2020

Ни реабилитации, ни лекарств, больных распустить. На что похожа медреформа в киевской “Павловке”

Умер звезда фильма Безумный Макс

2 декабря 2020

Кабмин дополнил ПДД новым разделом

Кинопортал IMDb назвал лучших актеров и актрис года

Кабмин одобрил план развития искусственного интеллекта до 2030 года

Нынешняя осень в Киеве стала самой теплой за 140 лет наблюдений

Профсоюзы анонсировали на среду и четверг свои акции протеста

На столичном Подоле горела многоэтажка: эвакуировали десять человек

Мужчины в Украине смогут уйти в декрет

Миллиарды в асфальте и схематоз на таможне. Игорь Уманский раскрывает коррупционные схемы в Украине

В Украине в ноябре обвалился спрос на новые легковые авто

1 декабря 2020

В Киеве пойманному на взятке проректору грозит 7-летний тюремный срок

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ