Міжнародний паралімпійський комітет заборонив Україні використовувати парадну форму

Суспільство
Міжнародний паралімпійський комітет заборонив Україні використовувати парадну форму

Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) ухвалив рішення заборонити збірній Україні використовувати комплект парадної форми на Паралімпіаді, оскільки вона містила зображення міжнародно визнаної території держави. Про це повідомив президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич у своєму інтерв’ю.

Валерій Сушкевич зазначив: «Міжнародний Паралімпійський комітет сказав: «Ні, ні, ні – так не піде!» Мовляв, ця форма політична. І сказали, що ніхто не допустить, щоб ми вийшли в такій формі. Ця форма була дуже красива, дуже символічна і дуже акцентовано «кричала» про те, що є Україна в світі, в Європі, зі всіма своїми територіями без окупації росією».

Він також додав, що українським паралімпійцям довелося терміново виготовити новий комплект форми, який «автобусом везли в Італію, де вже перебуває вся наша команда».

У Міжнародному паралімпійському комітеті підкреслили, що форма команди з зображенням карти України є політичною, що суперечить їхнім правилам. «Згідно з правилами МПК щодо форми для Паралімпійських ігор, тексти національних гімнів, мотиваційні слова, публічні чи політичні повідомлення, а також гасла, пов’язані з національною ідентичністю, заборонені», – зазначили в комітеті.

Раніше МПК також ухвалив рішення про допуск на Паралімпіаду спортсменів із росії та білорусі під їхніми національними прапорами, що сталося вперше з 2022 року, коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, яке здійснювалося також з території білорусі.

Зимові Паралімпійські ігри відбудуться з 6 до 15 березня в Мілані та Кортіні-д’Ампеццо. Українська збірна планує бойкотувати церемонію відкриття Паралімпіади через допуск росіян і білорусів.

Поділитись

Новини

13 Березня 2026

Ющенко закликав Орбана підтримати Україну в відкритому листі

Зеленський зустрівся зі спадкоємним принцом Ірану в екзилі

У ЄС заперечують наявність плану «Б» щодо підтримки України

США відмовились від допомоги України в захисті від дронів

Юрій Іванющенко: розслідування його зв’язків з криміналітетом у РФ

У Сумщині трьох людей поранили внаслідок російського обстрілу

Власюк: Послаблення санкцій США проти російської нафти є шкідливим

Прокуратура розкрила особи 13 колаборантів, підозрюваних у воєнних злочинах в Ізюмі

Зеленський: послаблення санкцій США дозволить Росії заробити 10 мільярдів доларів

Генштаб повідомляє про 66 бойових зіткнень на фронті, найбільше на Костянтинівському напрямку

Макрон анонсує 90 мільярдів євро кредиту для України від ЄС

Вісім країн Європи закликали ЄС заборонити в’їзд колишнім російським військовим

Військових росії судитимуть за зґвалтування та погрози під час окупації Київщини

Суд у Криму засудив ялтинця до 18 років за шпигунство на користь України

У ЄС під тимчасовим захистом перебувають 4,4 мільйона українців

США звинуватили Росію та Китай у захисті Ірану на міжнародній арені

БІЛЬШЕ НОВИН