Повне сховище моркви, але не можу продати ані кілограма, – волинський фермер про труднощі на карантині

Общество
Повне сховище моркви, але не можу продати ані кілограма, – волинський фермер про труднощі на карантині

Фото з архіву Руслана ХОМИЧА

Волинський фермер Руслан Хомич розповів про труднощі, що спіткали його та колег під час карантину. Про це пише газета Волинь.

— Щоранку ще вдосвіта, о 5.45, виходжу в домовлене місце і забираю молоко. Доводиться вставати раніше, зате знаю, що купую, — ​розповідає фермер.

Господиня, про яку він говорить, до запровадження карантину торгувала на фермерському ринку біля РАЦСу. Тепер вона мусить по телефону домовлятися з постійними клієнтами про час та місце зустрічі, де швидко, немов підпільниця, відпускає продукцію і повертається в село.

Так чинять ті фермери та одноосібники, які були зорієнтовані на продаж молочної продукції на ринках Луцька. Бо із початком карантину вони втратили канал збуту. Здавати молоко перекупникам по 5,7 гривні виробники не поспішають. Доводиться викручуватися. А от овочівники опинилися у значно гіршому становищі.

Супермаркети продають імпортну картоплю. Мережі не вміють і не хочуть працювати з місцевими виробниками.

— Супермаркети продають імпортну картоплю. Мережі не вміють і не хочуть працювати з місцевими виробниками. Цей канал для нас закритий, — ​каже заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників Волинської області Олег Галасун. — ​Ми за конкуренцію, але за здорову конкуренцію. Аби вся торгівля йшла через магазини, треба щоб змінилися доходи людей, щоб була зайнятість. У сусідній Польщі середній заробіток сягає тисячі доларів. Тому полякам нема необхідності шукати підробітки. Вони йдуть у крамниці і купують усе, що їм треба. У нас же часто ринок залишається єдиним способом продати вирощене.

— Мені треба заплатити щомісяця 10 тисяч за електрику на овочесховищі. А я звідти ні кілограма моркви продати не можу. То навіщо далі лізти в борги? Краще зернові посіяти. Менш клопітно і зі збутом, і для збору врожаю людей не треба шукати, — ​твердить голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Волинської області Руслан Хомич. — ​На супермаркети важко пробитися. Там своя політика, свої зав’язки. Минулого року виходили на львівські мережі. Прийомщик — ​молодий хлопець — ​не мав до чого причепитися, але проговорився: «Сказали не брати, то я й не беру». Ми мали тонну відбірної моркви, яку дорогою назад завезли у львівський будинок престарілих. Добре, що хоч не на смітник висипали.

Окрім перекритих каналів збуту, дрібні агровиробники нарікають і на непродуманість обмежувальних заходів у зв’язку з коронавірусом. Мовляв, годі купити необхідну деталь до сільськогосподарської техніки (зрозуміло, що вона потрібна вже, а не тоді, коли карантин закінчиться). Дійсно, крамниця запчастин — ​явно не те місце, де скупчуються люди. У таких закладах за цілий день може бути кільканадцять покупців. Тим не менше вони зачинені, а посівна не чекатиме. Тож продавцям доводиться йти на хитрість. Вони чіпляють на двері магазину табличку «Переоблік», аби мати підставу бути присутнім. А покупці вже заходять на свій страх і ризик штрафу.

— Чесно сказати, турбує відсутність дощу, а не коронавірус, — ​зізнається Олег Галасун. — ​Бо від першого можна захиститися, а дощу випросити не вдається. Можна зробити полив, але на це треба гроші. А гроші будуть тоді, коли продаси продукцію, бо для фермера кредит під нинішні відсотки непідйомний. Карантин просто оголив проблеми, які вже були, й добавив нових.

Поделиться

Новости

27 сентября 2020

Азербайджан начал военное наступление на Армению

Поисковой системе Google исполняется 22 года

26 сентября 2020

Авиакатастрофа АН-26: опубликованы имена всех погибших

На пост мэра Киева претендуют 13 кандидатов

26 сентября в Украине объявлен Днем траура

Появились фото курсантов, погибших при падении самолета в Чугуеве

В СБУ рассказали подробности крушения АН-26

25 сентября 2020

В ГСЧС сообщили о 22 погибших в авиакатастрофе курсантах, 4-х человек ещё ищут

В Офисе Президента сообщили подробности авиакатастрофы под Харьковом

В МВД подтвердили что на борту самолета, который разбился возле Чугуева, были 23 человека: 18 погибших и 2 раненых

Под Харьковом разбился самолёт

В МВД выяснили, как взломали сайт Нацполиции

В Киеве объявили в розыск пятерых школьников

24 сентября 2020

Безработными во II квартале были 1,7 млн украинцев

АМКУ оштрафовал производителя фейкового лекарства от COVID-19

42 чиновников поймали на укрывании имущества почти на 360 млн грн: список нарушителей

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ