Ракетний удар по Дніпру: одна жертва та 11 постраждалих
Суспільство
У результаті ракетного обстрілу, здійсненого російською федерацією по Дніпру 3 травня, загинула одна людина, а 11 отримали поранення. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Ганжа.
«11 людей постраждали, з них шестеро – госпіталізовані», – зазначив він у своєму повідомленні.
Мер Дніпра Борис Філатов розповів, що внаслідок атаки було пошкоджено студентський гуртожиток, а також будівлі коледжу та університету. Крім того, постраждали багатоповерхові житлові будинки та кілька приватних осель.
«Понівечило також прилеглу зупинку громадського транспорту та тролейбус, що проїжджав повз. Люди там дивом вціліли. Іншими постраждалими опікуються медики в міських лікарнях», – написав він у Telegram.
Нагадаємо, що 3 травня сили рф завдали удару по Дніпру, раніше повідомлялося про 8 постраждалих.
Варто зазначити, що російські військові регулярно атакують українські міста та цивільну інфраструктуру, використовуючи різні види озброєння, зокрема ударні безпілотники, ракети та реактивні системи залпового вогню.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці атаки як воєнні злочини, підкреслюючи, що вони мають цілеспрямований характер. Обстріли інфраструктури, що забезпечує життєдіяльність населення, розглядаються як ознака геноцидних дій.
Керівництво росії заперечує факти цілеспрямованих атак на цивільні об’єкти, стверджуючи, що під час війни не завдаються удари по мирному населенню, проте свідчення очевидців та дані з місця події заперечують цю інформацію.