Зміни на українському ринку металопродукції через закриття програм USAID

Економіка
Зміни на українському ринку металопродукції через закриття програм USAID

Аналітики GMK Center повідомляють, що обсяг споживання металопродукції на українському ринку у першому півріччі 2025 року зріс на 13% в річному вимірі, досягнувши 1,65 млн тонн. Водночас опитані учасники ринку відзначають різноспрямовану динаміку продажів: деякі компанії зафіксували приріст на 10-15%, тоді як інші стикнулися зі спадом на 5%. Усі учасники ринку зазначають, що в цілому він майже не зростає, перебуваючи на межі стагнації.

Серед найбільш значних змін, які відбулись на українському ринку металоторгівлі в останній час, варто виділити істотне скорочення попиту з боку інфраструктурних та фортифікаційних проєктів. Зокрема, це пов’язано із закриттям програм USAID, які фінансували будівництво укриттів над енергооб’єктами. Попит на продукцію для фортифікаційних проєктів зменшився внаслідок переходу на неметалеві товари-субститути. В даний час основними споживачами металопродукції залишаються машинобудування, агросектор та приватне будівництво.

Внаслідок війни попит на металопродукцію суттєво переорієнтувався на захід України. Високі обсяги споживання спостерігаються також у Київській та Дніпропетровській областях. Однією з ключових тенденцій першого півріччя став значний тиск з боку імпорту, який зріс на 36%. Незважаючи на виклики, оператори ринку мають помірно оптимістичний настрій: до кінця року попит і динаміка зростання торгівлі мають зберегтися на досягнутому рівні.

Поділитись

Новини

14 Січня 2026

Київщина: економічний драйвер України у 2025 році

Лідери G7 у Давосі закликатимуть Трампа підтримати безпекові гарантії для України

НАБУ викрило депутата за хабарі за голосування у Верховній Раді

Спецпосланець США Віткофф зустрівся з іранським принцом у вигнанні

13 Січня 2026

В Україні відновлюється попит на житлову нерухомість після війни

Торгові відносини України з Туреччиною та Південно-Кавказьким регіоном

Трамп закликав іранців продовжувати протести та обіцяє допомогу

Зеленський про комунікацію з росією: непублічні підходи партнерів

Зростання ринку M&A в Україні на 10% у 2025 році

В Україні 25 громад беруть участь в експерименті зі створення соціального житла

Сили ППО знищили 7 ракет і 240 дронів під час атаки

Сибіга анонсує засідання ОБСЄ через російські атаки та зневагу до миру

Кремль не зможе приховати кризу в економіці РФ: аналіз ситуації

Верховна Рада не підтримала призначення Шмигаля міністром енергетики

Атака дронів на танкери біля Новоросійська: деталі інциденту

США пропонують Україні створення вільної економічної зони на Донбасі

БІЛЬШЕ НОВИН