78% українців проти передачі неокупованих територій росії

Політика ТОП
78% українців проти передачі неокупованих територій росії

Згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології з 15 травня по 3 червня, 78% українців категорично відкидають вимогу передати під контроль росії неокуповані території Запорізької, Херсонської та Донеччини.

У КМІС зазначають, що це опитування уточнює питання, яке ставили з травня 2022 року, про можливі територіальні поступки для досягнення миру та збереження незалежності України.

Дослідження показало, що 68% респондентів проти офіційного визнання окремих територій частиною росії, а лише 24% готові до таких поступок. Крім того, абсолютна більшість – 78% – відкидають передачу під контроль росії територій, які на цей момент контролюються Україною, таких як Херсон і Запоріжжя. Лише 15% висловили готовність прийняти такі зміни.

«Єдиний варіант, де принаймні є простір для дискусій – де-факто визнання контролю росії без визнання де-юре. Навіть у цьому випадку 43% готові прийняти, а категорично проти – 48%», – йдеться в доповіді КМІС.

Соціологи підкреслюють, що будь-який варіант, що передбачає офіційне визнання українських територій частиною росії або передачу неокупованих територій, буде відкинутий українським суспільством.

Водночас, українці демонструють певну гнучкість у питанні обговорення компромісів, зокрема можливого визнання де-факто контролю росії без юридичного визнання.

На запитання щодо готовності до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру, 52% респондентів виступили категорично проти, тоді як 38% готові прийняти певні втрати. Це свідчить про те, що українці сприймають територіальні поступки як визнання фактичного контролю росії над певними регіонами.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький акцентує, що опитування показує, що українці мають чіткі «червоні лінії» в територіальних питаннях, зокрема відкидають офіційне визнання окупованих територій частиною росії.

Грушецький також зазначив, що українці готові до обговорення болючих компромісів, але лише в контексті визнання де-факто окупації без юридичної легалізації.

Крім того, російська делегація на переговорах у Стамбулі 2 червня озвучила свої вимоги, зокрема виведення українських військ із Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей, а також міжнародного визнання цих регіонів російськими.

Україна, у свою чергу, наполягає на безумовному припиненні вогню та відсутності зобов’язання щодо нейтрального статусу, тоді як США підтримують українські пропозиції в переговорах, незважаючи на незгоду москви.

Поділитись

Новини

18 Червня 2025

Олесь Довгий покидає політику, заявив про відставку

Трамп про можливі удари по Ірану: «Ніхто не знає, що я збираюся робити»

ЄС не знижуватиме ціну на російську нафту без підтримки G7

У Канаді триває саміт G7: обговорення тарифів Трампа та війни в Україні

Ситуація в Покровську: залишки населення та гуманітарна допомога

МЗС України: Росія висуває абсурдні вимоги щодо західної зброї

Велика Британія посилює тиск на росію для мирних переговорів, Трамп не згоден

Суд у росії засудив українця до 20 років за підготовку теракту

Переговори України та США щодо підтримки оборонних проєктів

Аналіз ринку праці України: дефіцит кадрів та нові моделі зайнятості

Шмигаль: Україна приєднається до політики ЄС «роумінг як вдома» з 2026 року

Україна отримала $18 млрд міжнародної допомоги у 2025 році

Військовослужбовця підозрюють у наведенні російських ударів по військових об’єктах

Депутати викликали до Ради міністрів Галущенка та Умєрова

В Україні запускають нову програму житлової підтримки для переселенців

Іран погрожує серйозними наслідками у разі військового втручання США

БІЛЬШЕ НОВИН