ISW проаналізував заяви РФ про наступ у Дніпропетровській області

Політика
ISW проаналізував заяви РФ про наступ у Дніпропетровській області

Американський Інститут вивчення війни (ISW) провів аналіз заяв кремлівських чиновників і Міністерства оборони росії, які 8 червня оголосили, що російські війська досягли межі Донецької області з Дніпропетровською та нібито «почали наступ» на Дніпропетровщині.

Аналітики зазначають, що на момент підготовки звіту (оприлюднено в ніч на 9 червня за київським часом) не виявили геолокаційних доказів заявлених просувань російських військ поблизу межі Дніпропетровської області.

Водночас в ISW звернули увагу на слова речника української групи військ «Хортиця» полковника Віктора Трегубова, який підтвердив, що бої на Новопавлівському напрямку тривають, але лише в Донецькій області. Також представник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов назвав твердження про перетин межі Дніпропетровської області російськими військами «дезінформацією» і такими, що не відповідають дійсності.

Аналітики зауважили, що дані NASA демонструють теплові та інфрачервоні аномалії, виявлені супутниками вздовж межі Донецької та Дніпропетровської областей, а супутникові знімки від 7 і 8 червня свідчать про появу нових артилерійських воронок поблизу межі в Дніпропетровській області. Інститут вивчення війни зазначив, що ці дані не суперечать офіційним заявам України про продовження бойових дій у Донецькій області.

«ISW вважає, що нинішня тактична активність Росії поблизу південно-східної частини Дніпропетровської області є продовженням поточних наступальних зусиль РФ на південному заході Донецької області, а не початком нової великої наступальної операції з метою захоплення оперативно значущої території в Дніпропетровській області. ISW продовжить оцінювати ситуацію на південному сході Дніпропетровської області й оновлюватиме свою оцінку», – йдеться у звіті.

Аналітики також зазначили, що російські чиновники неодноразово натякали на ширші територіальні амбіції кремля в Україні, зокрема в Дніпропетровській області. «ISW спостерігав у травні 2025 року, що Росія створює умови для встановлення постійного контролю над окупованою Запорізькою атомною електростанцією, що припускає її можливі плани на окупацію та анексію Дніпропетровської області. Заступник керівника Офісу президента України полковник Павло Паліса також заявив 5 червня, що Росія має намір окупувати всю територію України на східному (лівому) березі Дніпра, включаючи східну Дніпропетровську область, до кінця 2026 року», – йдеться у звіті.

Напередодні Міноборони росії заявило, що російські військові нібито увійшли на територію Дніпропетровської області України. Заступник голови Ради безпеки росії Дмитро Медведєв 8 червня також заявив, що російські війська «розпочали наступ» у Дніпропетровській області. Він також пригрозив, що ті, хто не визнає нинішніх «реалій війни» на полі бою під час переговорів, «отримають нові реалії на місцях».

Українські військові це заперечили. «Тривають бойові дії в Донецькій області. Ворог в Дніпропетровську область не зайшов», – зазначив речник Генштабу ЗСУ майор Андрій Ковальов у коментарі «Українській правді». Сили оборони півдня повідомили, що російські сили не полишають намірів зайти у Дніпропетровську область, і ситуація залишається напруженою.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони України Андрій Коваленко 9 червня також наголосив, що повідомлення російських чиновників про наступ у Дніпропетровській області «не відповідають дійсності».

Поділитись

Новини

18 Червня 2025

Олесь Довгий покидає політику, заявив про відставку

Трамп про можливі удари по Ірану: «Ніхто не знає, що я збираюся робити»

ЄС не знижуватиме ціну на російську нафту без підтримки G7

У Канаді триває саміт G7: обговорення тарифів Трампа та війни в Україні

Ситуація в Покровську: залишки населення та гуманітарна допомога

МЗС України: Росія висуває абсурдні вимоги щодо західної зброї

Велика Британія посилює тиск на росію для мирних переговорів, Трамп не згоден

Суд у росії засудив українця до 20 років за підготовку теракту

Переговори України та США щодо підтримки оборонних проєктів

Аналіз ринку праці України: дефіцит кадрів та нові моделі зайнятості

Шмигаль: Україна приєднається до політики ЄС «роумінг як вдома» з 2026 року

Україна отримала $18 млрд міжнародної допомоги у 2025 році

Військовослужбовця підозрюють у наведенні російських ударів по військових об’єктах

Депутати викликали до Ради міністрів Галущенка та Умєрова

В Україні запускають нову програму житлової підтримки для переселенців

Іран погрожує серйозними наслідками у разі військового втручання США

БІЛЬШЕ НОВИН