Келлог про мирні переговори: «Спочатку безумовне припинення вогню»
Політика
В мирних переговорах щодо війни, яку росія веде проти України, ключовим елементом повинно бути припинення вогню, заявив 11 травня спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України Кіт Келлог.
«Навіть прем’єр Нової Зеландії розуміє це. Як неодноразово казав президент Трамп, вбивства мають зупинитися! Спершу безумовне 30-денне припинення вогню, і, під час того, початок комплексних перемовин про мир. Іншого шляху немає».
Цю заяву Келлог зробив на тлі допису прем’єр-міністра Нової Зеландії Крістофера Лаксона, який підтримав ініціативу щодо «справедливого та міцного миру в Україні, починаючи з повного та безумовного 30-денного припинення вогню» та запевнив, що його країна продовжить підтримку України.
В той же день, під час прес-конференції, президент росії Володимир Путін запропонував відновити «прямі переговори» з Україною 15 травня у Стамбулі. Проте, Україна, спільно з союзниками, на засіданні «коаліції охочих» 10 травня в Києві висунула вимогу про безумовне припинення вогню з 12 травня, на що Путін не дав відповіді.
Дональд Трамп також прокоментував ситуацію в соцмережі Truth Social, зазначивши, що це може бути «потенційно великий день для Росії та України».
Президент України Володимир Зеленський також відреагував на пропозицію Путіна, заявивши, що це «хороший знак», адже росіяни, нарешті, задумались про закінчення війни. Він підкреслив, що «найперший крок у реальному закінченні будь-якої війни – це припинення вогню».
Зеленський додав, що немає сенсу продовжувати вбивства навіть на день і висловив сподівання, що росія підтвердить припинення вогню, яке має бути «повним, тривалим і надійним», починаючи з 12 травня. Він також запевнив, що Україна готова до зустрічей.
Туреччина готова внести свій вклад у досягнення припинення вогню та сталого миру і може стати майданчиком для переговорів, про що заявив президент Реджеп Тайіп Ердоган.
На засіданні «коаліції охочих» у Києві було ухвалено рішення про повне і безумовне припинення вогню, яке має тривати щонайменше 30 днів, починаючи з 12 травня.
Після зустрічі лідерів коаліції, до якої входять Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Фрідріх Мерц, Дональд Туск та Кір Стармер, відбулась телефонна розмова з президентом США Дональдом Трампом. Під час розмови Трамп знову закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між росією та Україною, попередивши, що в іншому випадку Вашингтон та його партнери запровадять нові санкції.