Оборонні компанії зможуть включати відсотки за кредитами до собівартості
Політика ТОП
Міністерство оборони України готує зміни, що дозволять оборонним підприємствам включати відсотки за кредитами до собівартості продукції. Про це повідомив очільник відомства Денис Шмигаль, вказавши, що такі кроки суттєво полегшать роботу оборонних компаній.
Посилення фінансової підтримки оборонного сектору
Представники Міноборони, Мінфіну та державних банків провели обговорення, на якому акцентували увагу на посиленні фінансової підтримки оборонного сектору. Однією з головних тем стало впровадження “Данської моделі”, що передбачає укладення прямих контрактів між союзними державами та українськими виробниками, а також інвестиції в українські оборонні компанії та створення спільних підприємств з іноземними партнерами.
Шмигаль зазначив, що державні банки вже розпочали діяльність у межах консорціуму, який кредитує оборонне виробництво під державні гарантії, і очікується, що їхня участь у фінансуванні підприємств ОПК стане більш активною.
Очікування щодо збільшення виробництва
Крім того, Міністерство оборони спільно з Мінфіном оперативно розгляне пропозиції від банків. Вважається, що нові правила дозволять суттєво збільшити обсяги виробництва зброї в Україні та зміцнити обороноздатність країни.