Обвинувальний акт проти Рамзана Кадирова: нові деталі справи

Політика ТОП
Обвинувальний акт проти Рамзана Кадирова: нові деталі справи

Прокурори Офісу Генерального прокурора України передали до суду обвинувальний акт стосовно керівника Чеченської Республіки Рамзана Кадирова. У документі, опублікованому 11 грудня, зазначається, що Кадиров організував вторгнення підконтрольних йому підрозділів національної гвардії росії, а також формувань з Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони росії на територію України з метою ведення агресивної війни та захоплення українських територій.

Відповідно до розслідування, під його керівництвом підпорядковані формування захоплювали населені пункти, жорстоко поводилися з мирним населенням і порушували закони та звичаї війни. Кадиров, володіючи повною політичною та адміністративною владою в Чечні, організовував створення нових військових підрозділів, їх укомплектування, підготовку та фінансування, щоб продовжувати агресію проти України.

«Також встановлено, що з жовтня 2022 року по травень 2025 року обвинувачений, усвідомлюючи ризики ударів Збройних Сил України по військових об’єктах у Чеченській Республіці, організував утримання щонайменше 200 українських військовополонених у місцях дислокації силових підрозділів рф. Це було зроблено з метою використання полонених як «живого щита» для прикриття військових об’єктів від атак. Такі дії відповідно до Римського статуту МКС є воєнним злочином», – зазначає ОГП.

Крім того, Кадиров у своєму Телеграм-каналі виправдовував російську агресію та тимчасову окупацію українських територій, а також глорифікував військових, причетних до цих дій.

Слідство також виявило, що після удару Збройних сил України по військовому об’єкту в чеченському Гудермесі у жовтні 2024 року, Кадиров, порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, наказав не брати українських військовослужбовців у полон із мотивів помсти та для залякування армії України.

Дії Кадирова кваліфікували за статтями, що стосуються посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування російської агресії, злочину агресії та воєнних злочинів.

Раніше, у серпні 2022 року, Служба безпеки України повідомила про підозру Кадирову та двом його найближчим поплічникам за планування та ведення агресивної війни, а також за умисні дії, що призвели до зміни меж території України. За даними слідства, у лютому-березні 2022 року Кадиров особисто керував розробкою та плануванням військових операцій чеченських підрозділів, віддаючи накази та заслуховуючи звіти їхніх керівників.

У вересні 2025 року СБУ також заочно повідомила Кадирову про нову підозру в жорстокому поводженні з українськими військовополоненими.

Поділитись

Новини

18 Січня 2026

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження заводу «Атлант Аеро» в Таганрозі

Атака росії на Суми: два постраждалих та перебої зі світлом і водою

17 Січня 2026

Трамп запроваджує мита для країн ЄС через Гренландію

Зеленський запровадив нові санкції проти осіб, що підтримують агресію росії

Чехія продовжує підтримку України: візит президента Павела до Києва

Зеленський назвав області з найскладнішою ситуацією в енергетиці

Українська делегація прибуває до США для переговорів про мирну угоду

ВВП України зріс на 2,2% у 2025 році, повідомляє Мінекономіки

США планують створення Ради миру для України на прикладі Гази

Міноборони впроваджує цифровий розподіл дронів для ЗСУ

Чарльз ІІІ відзначив річницю угоди з Україною про сторічне партнерство

Зеленський відповів на заяву Трампа про затримку мирної угоди

16 Січня 2026

Прогноз ставок за кредитами та депозитами в Україні на 2026 рік

В Маямі українська делегація обговорить з США гарантії безпеки та допомогу

Юлія Свириденко анонсувала угоду з Чехією про співробітництво

Переробна промисловість і торгівля забезпечили 34% податкових надходжень

БІЛЬШЕ НОВИН