Премʼєр Нідерландів відкинув вимогу росії зупинити постачання зброї Україні
Політика
Премʼєр-міністр Нідерландів Дік Схооф відреагував на вимогу росії про припинення постачання зброї Україні під час можливого перемир’я, назвавши її неприйнятною. Він висловив свою думку журналістам у кулуарах саміту Європейської ради.
«Це не підлягає обговоренню. Я не думаю, що це варіант для будь-якої країни, принаймні для більшості європейських країн – мʼяко кажучи. Недарма ми працюємо з різними державами-членами в Європі, Великобританією та іншими країнами, такими як Канада та Туреччина, щоб з’ясувати, як ми можемо забезпечити гарантії безпеки у разі розробки мирного плану. І такий підхід зберігається у всіх цих країнах», – зазначив він.
Ввечері 18 березня відбулися телефонні переговори між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, які тривали майже дві години. Як повідомили в Білому домі, лідери домовилися, що шлях до миру розпочнеться з «енергетичного й інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемир’я в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру».
Кремль заявив, що Путін позитивно відгукнувся на пропозицію Трампа про місячний мораторій на удари по енергетичній інфраструктурі та дав відповідну команду російським військовим.
Однак, за інформацією Кремля, Путін підкреслив важливість контролю за дотриманням припинення вогню по всій лінії бойового зіткнення, а також висловився про необхідність «зупинки примусової мобілізації» в Україні та переозброєння Збройних Сил України.
Путін також назвав «ключовою умовою для недопущення ескалації» повне припинення іноземної військової допомоги та обміну розвідувальною інформацією з Києвом, не згадуючи при цьому про військову підтримку, яку росія отримує від Північної Кореї, Китаю та Ірану.
Згодом Дональд Трамп заявив, що під час телефонної розмови не обговорювалося питання американської допомоги Україні.