СБУ атакувала нафтову платформу Росії в Каспійському морі
Політика
Служба безпеки України (СБУ) провела успішну операцію, завдавши удару дронами по нафтовидобувній платформі імені Філановського, що належить російській компанії «Лукойл-Нижневолжскнефть». Про це повідомило джерело в спецслужбі 11 грудня.
Ця атака стала першим випадком, коли Україна уразила інфраструктуру рф, пов’язану з видобутком нафти в Каспійському морі. За даними СБУ, було зафіксовано щонайменше чотири влучання по платформі, в результаті чого було зупинено видобуток нафти і газу з понад 20 свердловин, які вона обслуговує.
«Родовище ім. Філановського – одне з найбільших розвіданих у рф і в російському секторі Каспію. Його запаси становлять 129 млн тонн нафти та 30 млрд кубометрів газу. Видобута продукція відправлялася на експорт через Каспійський трубопровідний консорціум», – зазначив співрозмовник.
Джерело в СБУ підкреслило, що всі підприємства рф, які «працюють на війну», є законними цілями для атак.
Читайте також: Reuters: НПЗ у Сизрані припинив переробку нафти після атаки дронів
На момент написання, російське командування не надало жодних коментарів щодо ураження платформи в Каспійському морі. Міністерство оборони рф лише зауважило, що збито 287 українських безпілотників над 12 регіонами.
Редакція не має можливості незалежно перевірити дані про ураження.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, різні об’єкти на території рф зазнають повітряних ударів. Найчастіше в 2024 і 2025 роках ціллю атак ставали нафтопереробні заводи.
Генеральний штаб Збройних сил України підтверджує більшість атак, заявляючи, що українські Сили оборони «системно реалізують заходи, спрямовані на зниження бойового потенціалу російських окупаційних військ, а також на примушення рф до припинення збройної агресії проти України».
1 грудня агентство Bloomberg повідомило, що в листопаді Збройні сили України здійснили щонайменше 14 атак на російські нафтопереробні заводи за допомогою безпілотників, що стало рекордною кількістю атак за місяць з початку повномасштабної війни.