Шмигаль обговорив інтеграцію України в ЄС з єврокомісаром Домбровскісом

Політика
Шмигаль обговорив інтеграцію України в ЄС з єврокомісаром Домбровскісом

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч у Києві з комісаром Євросоюзу Валдісом Домбровскісом, відповідальним за економіку та продуктивність. Сторони обговорили важливі питання інтеграції України в Європейський Союз та підтримку з боку ЄС.

Шмигаль висловив вдячність Домбровскісу за нещодавній транш у розмірі 1 мільярда євро, наданий в рамках ініціативи ERA, яка передбачає використання доходів від заморожених активів росії для допомоги Україні. За словами прем’єра, отримані кошти вже спрямовуються на потреби оборони та бюджетні видатки. Він також наголосив на необхідності конфіскації всіх заморожених активів росії, які, на його думку, стануть основним джерелом відновлення країни.

«Також обговорили посилення економічного співробітництва та європейську інтеграцію нашої держави. Триває процес скринінгу відповідності українського законодавства праву ЄС. Україна успішно імплементувала всі необхідні заходи для просування євроінтеграційного процесу. Ми активно працюємо над відкриттям усіх шести кластерів у рамках переговорного процесу з ЄС. Це ключовий пріоритет», – заявив Шмигаль.

Домбровскіс, у свою чергу, підтвердив тривалу підтримку Європейським Союзом України, зазначивши, що «був радий» зустрітися зі Шмигалем. Він також додав, що обговорено подальшу підтримку України з боку ЄС, а також те, як ініціативи, такі як ReARM Europe і Біла книга про майбутнє європейської оборони, можуть посилити безпеку України та всієї Європи.

Крім того, напередодні Єврокомісія представила деталі нової оборонної ініціативи ЄС SAFE, що відкриває доступ до кредитів на загальну суму 150 мільярдів євро. Ці кошти будуть спрямовані на виробництво компонентів зброї в ЄС і Україні.

Згідно з проєктом комюніке саміту лідерів Євросоюзу, який відбудеться 20 березня в Брюсселі, Європейський Союз продовжуватиме надавати фінансову та військову допомогу Україні, незмінно підтримуючи її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність в межах міжнародно визнаних кордонів, а також наполягатиме на тому, що росія має продемонструвати «справжню політичну волю для завершення війни».

Поділитись

Новини

19 Квітня 2025

Китай зупинив імпорт американського газу через нові митні тарифи

У Києві поліція затримала двох підлітків за напад на військового

18 Квітня 2025

Рубіо підтвердив Рютте: США можуть зупинити посередництво у мирному процесі

Рубіо висловив позицію США щодо мирного процесу в Україні

Зеленський анонсує нові санкції проти виробників «Іскандерів»

Україна запровадила санкції проти 20 російських артистів

США пропонують Європі пом’якшити санкції проти росії за умови миру в Україні

Вбивці активіста Мірошниченка отримали умовно-дострокове звільнення

Віцепрезидент США висловив оптимізм у переговорах з росією про закінчення війни

Смертельна ДТП на Рівненщині: загинули двоє підлітків на мотоциклі

СБУ та Нацполіція викрили організаторів схем для ухилянтів від мобілізації

В Україні заочно засуджено колишнього віцепрем’єра Криму Дмитра Полонського

Податкові надходження України у березні перевищили план на $1 млрд

Звільнення Івана Гаврилюка з посади першого заступника міністра оборони

Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 15,5% для стабільності економіки

Україна здійснила репатріацію тіл 909 захисників

БІЛЬШЕ НОВИН