Сибіга: Згода на припинення вогню є єдиним показником готовності росії
Політика ТОП
Згода на повне, безумовне і тривале припинення вогню є «єдиним реальним показником» готовності росії до завершення війни. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.
Оцінка дипломатичних зусиль
Сибіга підкреслив, що результати «інтенсивної дипломатії», яка відбувалася цього тижня, можна оцінювати з трьох різних точок зору: української, російської та глобальної. Зокрема, він зазначив, що з російської перспективи, президент путін використовував стамбульську зустріч для внутрішньої пропаганди та імітації мирного процесу, аби виграти час та відтермінувати введення нових санкцій. «Він намагається здаватися конструктивним, при цьому реально відмовляючись припинити війну», – підкреслив міністр.
Говорячи про глобальну точку зору, Сибіга зазначив:
«З глобальної точки зору, є лише один реальний показник готовності росії припинити війну: згода путіна на безумовне, повне та тривале припинення вогню».
Необхідність дій міжнародної спільноти
На думку міністра, світова спільнота не повинна дозволити росії використовувати зустріч в Стамбулі як виправдання для продовження агресії. «Має бути більше кроків, ніж 17-й санкційний пакет ЄС, за який ми вдячні. Price cap на нафту, ембарго на російські енергоносії в Європі, тіньовий флот, повні секторальні санкції проти всього банківського сектору та центробанку, а також інші кроки Європи, США та інших партнерів», – вважає Сибіга.
Він також запевнив, що економічний тиск на росію має супроводжуватися заходами щодо зміцнення України, зокрема, через додаткові пакети стримування, протиповітряну оборону та інвестиції в оборонно-промисловий комплекс. «Ми продовжуємо закликати росію погодитися на повне та тривале припинення вогню, припинити вбивства та розпочати змістовний мирний процес. Кожен день відмови має вести до посилення тиску», – підкреслив Сибіга.
Відзначимо, що 16 травня президенти України Володимир Зеленський, Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії Кір Стармер і Польщі Дональд Туск провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Ця розмова відбулася після перших за три роки прямих переговорів між Україною та рф в Стамбулі, які завершилися приблизно через 90 хвилин діалогу. Міністр оборони України Рустем Умєров за підсумками переговорів повідомив, що темою обговорення був обмін полоненими та припинення вогню.