Трамп анонсує публікацію 80 тисяч документів про вбивство Кеннеді
Політика
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про намір 18 березня оприлюднити документи, що стосуються вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді. Про це політик заявив під час прес-конференції, повідомляє видання The Hill.
“Ми розкриємо всі файли про Кеннеді. Люди чекали на це десятиліттями, і я дав вказівки відповідальним особам. Це буде оприлюднено завтра (18 березня),”
– підкреслив Трамп.
Президент запевнив, що всі документи будуть оприлюднені без редагування, і акцентував увагу на тому, що мова йде про близько 80 тисяч сторінок.
Процес розсекречення документів
Згідно із законом 1992 року, який регулює збір записів у справі про вбивство Кеннеді, вимагалося повне розкриття всіх пов’язаних документів до жовтня 2017 року. Проте це було можливим лише за умови, що їх публікація не завдасть істотної шкоди національній безпеці, розвідувальним операціям або міжнародним відносинам. Водночас процес розсекречення неодноразово затримувався.
Експрезидент Джо Байден неодноразово надавав додаткові відтермінування у 2021, 2022 та 2023 роках, аби забезпечити належне вивчення документів і уникнути ризику витоку чутливої інформації. Трамп зазначив, що подальше приховування цих даних суперечить інтересам суспільства.