Європейські сусіди росії проти відновлення закупівлі енергоносіїв
Політика ТОП
Країни Європейського Союзу, що межують з росією, висловлюють рішучу позицію проти можливого відновлення закупівлі російських енергоносіїв. Вони наголошують, що будь-які розмови про повернення до імпорту російської нафти й газу є надто передчасними і можуть загрожувати безпеці Європи.
Ці зауваження виникають на фоні спекуляцій про можливість нормалізації економічних зв’язків з Москвою після потенційної мирної угоди під егідою США. Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно припустив, що економічні відносини з росією можуть бути відновлені, коли військові дії в Україні закінчаться.
Супротив відновленню енергетичних зв’язків
Ці коментарі викликали активну протидію з боку найвідданіших союзників України в ЄС, які прагнуть запобігти будь-якій нормалізації відносин, що може передбачати повернення до закупівлі російських енергоресурсів. Зокрема, Литва, Фінляндія та Естонія однозначно виступили проти відновлення таких закупівель, навіть після завершення військового конфлікту.
Позиція Єврокомісії та Німеччини
Єврокомісія та уряд Німеччини також поділяють цю позицію, вважаючи, що повернення до традиційних відносин з москвою наразі є неможливим.
«Будь-які розмови про повернення до російської нафти й газу є передчасними та загрожують інтересам безпеки Європи».