Звільнення кримчанина Халілова з колонії через онкологічну хворобу

Політика
Звільнення кримчанина Халілова з колонії через онкологічну хворобу

Ленура Халілова, імама з Алушти, який був засуджений до 18 років позбавлення волі російським судом, звільнили з колонії через серйозні проблеми зі здоров’ям. За інформацією правозахисної організації «Кримська солідарність», у Халілова виявили онкологічне захворювання.

«Суд керувався статтею 81 КК рф, що дозволяє звільнення від покарання у зв’язку з хворобою. Захворювання Халілова відповідає критеріям, які заважають його подальшому ув’язненню», – йдеться у повідомленні організації.

Як повідомили родичі, співробітники Федеральної служби виконання покарань рф забезпечили Халілову квитками на поїзд до Криму.

На даний момент Халілов перебуває в колонії в Архангельську. Він був одним із затриманих під час обшуків, що відбулися 10 червня 2019 року в будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах. Тоді було затримано загалом вісьмох осіб, серед яких Руслан Нагаєв, Ельдар Кантиміров, Руслан Месутов, Ленур Халілов, Різа Омеров, Енвер Омеров, Айдер Джеппаров та Ескендер Сулейманов.

ФСБ рф стверджувала, що обшуки проводились у рамках кримінальної справи за статтею 205.5 Кримінального кодексу рф, що стосується організації або участі в терористичній діяльності.

Правозахисний центр «Меморіал» у вересні 2020 року визнав Халілова та інших фігурантів справи політичними в’язнями, закликавши до їхнього звільнення.

Крім того, українські правоохоронці відкрили кримінальне провадження у зв’язку з проведеними російськими силовиками обшуками в Криму. МЗС України висловило протест щодо арештів у Криму та закликало до посилення політичного, економічного і санкційного тиску на росію.

Поділитись

Новини

18 Січня 2026

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження заводу «Атлант Аеро» в Таганрозі

Атака росії на Суми: два постраждалих та перебої зі світлом і водою

17 Січня 2026

Трамп запроваджує мита для країн ЄС через Гренландію

Зеленський запровадив нові санкції проти осіб, що підтримують агресію росії

Чехія продовжує підтримку України: візит президента Павела до Києва

Зеленський назвав області з найскладнішою ситуацією в енергетиці

Українська делегація прибуває до США для переговорів про мирну угоду

ВВП України зріс на 2,2% у 2025 році, повідомляє Мінекономіки

США планують створення Ради миру для України на прикладі Гази

Міноборони впроваджує цифровий розподіл дронів для ЗСУ

Чарльз ІІІ відзначив річницю угоди з Україною про сторічне партнерство

Зеленський відповів на заяву Трампа про затримку мирної угоди

16 Січня 2026

Прогноз ставок за кредитами та депозитами в Україні на 2026 рік

В Маямі українська делегація обговорить з США гарантії безпеки та допомогу

Юлія Свириденко анонсувала угоду з Чехією про співробітництво

Переробна промисловість і торгівля забезпечили 34% податкових надходжень

БІЛЬШЕ НОВИН