Наследие Супрун? Во Львовской области уже 2 года не работает новое медицинское учреждение

Общество
Наследие Супрун? Во Львовской области уже 2 года не работает новое медицинское учреждение

Закрыть 5 больниц и вместо них оставить одну? Так случилось и во Львовской области.

Амбулаторию в селе Ремезовцы открыли еще в конце 2019-го года. На ее сооружение потратили более 7 миллионов гривен из областного бюджета. Однако она до сих пор не работает. Все ждут семейного врача, который согласится принимать пациентов. О проблеме жителей нескольких населённых пунктов в Золочевском районе рассказали журналисты телеканала nta.ua в программе «Правда. Вживую» (в 19.00).

«Холодильники, шафи, для окуліста – дошка, столики. Все, що треба. Інший кабінет – для щеплення. От є кондиціонери. У нас їх 11. 11 на усю амбулаторію. Все працює, навіть, дещо ще не було включене», – голова Поморянської громади Степан Бузановський розповідає, що є у нових стінах амбулаторії.

“Медична техніка та, навіть, власний автомобіль. Доступний заїзд у приміщення для людей із інвалідністю та спеціальні санвузли. Для комфортного лікування хворих тут є усе: «От, санвузли, з вентиляцією, із усім», додає голова Поморянської громади Степан Бузановський.

Не вистачає лише сімейного лікаря. Хоча, для нього тут, навіть, передбачене власне помешкання. Одразу у будівлі амбулаторії. Але із окремим входом. Дві кімнати, кухня та два санвузли наразі пустують: «Все ідеальне, нічого не пошкоджене, все закрите, лише чекаю свою господиню чи господаря».

5 сіл і трохи більше 5 тисяч мешканців без медичної допомоги. Змушені їздити за 10 кілометрів від села до міста Золочів.

Абсурдна ситуація: сучасна будівля є, а медика і медсестер немає. Без власного сімейного лікаря найбільше страждають мешканці 5-ох сіл, які має обслуговувати ця амбулаторія. Це трохи більше 5-ти тисяч селян.

«То є ужас, щоби на сьогоднішній час, у 21 столітті отаке робилося в селі», – емоційно жаліється на ситуацію мешканка села Ремезівці Оксана. 

Аби потрапити на прийом до лікаря люди вимушені їхати до районного центру поруч – Золочева. А це за 10 кілометрів. Та й сполучення належного немає, жаліється пані Наталя.

«В мене, наприклад, дома є стара мама і мала дитина. Нам дуже потрібно, навіть, тої медсестри. І того лікаря, тому що постійно хворіють. Мама має тиск. Я мушу сама колоти. В селі є дуже багато старих людей. І їм важко їхати. Тим більше, що в нас є проблема із маршрутками. Дуже рідко ходять», – розповідає мешканка села Ремезівці Наталя. 

«То є великий злочин проти народу – залишити в час епідемії без лікаря, без медсестри. Самі лікуємося, дзвонимо по своїх лікарях сімейних – лікарі буває відповідають, а буває і на дзвінки не відповідають, навіть», – додає мешканка села Ремезівці Оксана. 

Поки не знайдуть сімейного лікаря – амбулаторія не працюватиме.

Як тільки тут спорудили амбулаторію – сімейного лікаря спершу знайшли. Проте через пів року вона звільнилась.

«Була лікар, була. Дуже гарна. Така Зорянка. Не знаю, що там сталося, але вона пішла», – каже про ситуацію мешканка села Ремезівці Галина.

Відтоді, нове приміщення – пустує.

На днях у львівській адміністрації мають провести зустріч аби обговорити проблему”, – пишет nta.ua

Поделиться

Новости

24 Лютого 2022

Зеленский провел разговор с Макроном

Илларионов о заседании Совбеза РФ: Выделялся Путин. Видимо, одной из целей было показать безальтернативность

23 Лютого 2022

Верховная Рада ввела в Украине чрезвычайное положение

Эрдоган заявил, что надеется на на скорейшее возобновление переговоров между Россией и Украиной

“Слуга народа” – лидер парламентского рейтинга, следом идет “Европейская солидарность” – опрос

“Наш край” поддерживает действия украинской власти, направленные на консолидацию всех политических сил страны

Ну бля, п…здец, мне уже звонят из “Суспільного”. Нардеп от “Слуги народа” оконфузился после того, как не проголосовал за санкции против причастных к признанию РФ “ЛДНР”. Видео

Когда в Киеве строили соборы, на месте Москвы было болото. Посольство США высмеяло Путина

Рада приняла в первом чтении законопроект о праве на гражданское огнестрельное оружие

Рада рекомендовала СНБО Украины ввести санкции против причастных к признанию Россией “ЛДНР”

В Украине вводится режим ЧП по всей стране – Данилов

В Украине начался призыв в ВСУ резервистов от 18 до 60 лет

МИД Украины рекомендовал украинцам немедленно выехать из РФ

Юрий Косюк решил построить бизнес на песке – СМИ

Байден принял Кулебу в Белом доме

“Родина в опасности”. Гордон призвал Зеленского собрать бывших президентов, премьеров, глав МИД, руководителей спецслужб и крупный бизнес для обсуждения агрессии РФ

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ