Як жити спокійно та не ображатись на людей: поради психологів

Стиль життя
Як жити спокійно та не ображатись на людей: поради психологів

Психологи розповіли, як не ображатися. Коли ми ображаємося, хочемо, щоб іншій людині теж було погано, а за фактом недобре тільки нам. Образа — це біль, який тільки ми несемо всередині себе. Якщо здається, що стосовно вас чинять якось несправедливо, порушують домовленості — ми ображаємося.

Про це повідомляє KURAZH з посиланням на Ukr.Media.

Часто буває таке, що ми самостійно у своїй голові наділяємо людину тими якостями, якими, можливо, вона навіть не володіє. Тобто ми хочемо, щоб людина вчинила, зробила або сказала саме так, але не говоримо їй про це безпосередньо.

Образи так само можуть виникати через те, що ми не знаємо які у нас межі, як із нами можна, а як не можна. Такий тип особистих меж ще називається розмитим. Нам здається, що людина має розуміти, що поступає або говорить недобре, але вся річ у тому, що можливо для неї таке спілкування є нормою.

Ображаючись, ми можемо так само маніпулювати людьми, змушуючи робити те, що нам хочеться. Як би це не звучало, але часто така форма береться саме в дитинстві, коли дитина починала розуміти, що саме таким способом може отримати бажане.

Це працює так — ми ображаємося, людина починає відчувати почуття провини, яке складно витримувати, вона здається і робить так, як ви хочете.

Часто буває таке, що ображаємося ми на якихось значущих дорослих в нашому житті. Наприклад, ми ображаємося на маму і не хочемо собі в цьому зізнаватися.

Але оскільки для дитини мама — це цілий світ, то і образа переноситься з неї на інших людей. Можливо, ви помічали, що ображаєтеся саме в тих випадках, які схожі на моменти з вашого дитинства.

Наприклад, коли вас не похвалили або не помітили.

Як можна перестати ображатися

  1. Зрозуміти, що ніхто вам нічого не винен, доки не буде домовленості. Якщо ви відчуваєте, що те, як чинить людина вам неприємно, скажіть її прямо про це. Таким чином, ви говорите людині про те, що так із вами не можна. Так само це стосується очікувань від іншої людини, вона не знає, що відбувається у вашій голові, скажіть їй словами через рот, чого ви насправді хочете.
  2. Увійдіть у позицію дорослого. Маніпулюючи образою ми змушуємо людину робити те, що потрібно нам. Подумайте як ви можете це отримати самостійно? Скажіть людині прямо, чого вам хочеться, наприклад, щоб вона підійшла і обійняла вас.
  3. Знайдіть реальну фігуру, на яку у вас є образа, напишіть лист прощення і якщо є бажання прочитайте цей лист людині. Можна сісти за стіл переговорів і висловити один одному всі свої невдоволення.

Якщо нести образу всередині себе, вона починає тільки розростатися. У якийсь момент часу ви помітите, що починаєте ображатися взагалі на все навколо, але через те, що ви не висловлюєте свої думки і почуття, не проживаєте їх, образа починає осідати в тілі.

Будь-які емоції, які не прожиті, не йдуть в нікуди, вони залишаються в нашому тілі і саме через це може спровокуватися якась хвороба (психосоматика).

Крім цього, образи дуже впливають на якість вашого життя. Як тільки відпустите очікування щодо інших людей, жити стане набагато простіше, легше і гармонійніше.

“Образа — це отрута, яку п’ємо ми в надії, що отруїться хтось інший” — Кессі Комбден.

Поділитись

Новини

17 Липня 2023

у США відреагували на повідомлення, що країни Європи ще чекають дозволу

21 Березня 2023

Шольц не очікує, що війна Росії проти України «завершиться найближчим часом»

9 Березня 2023

Як зберегти хліб свіжим і хрустким довше: поради

«Одного дня наше везіння вичерпається» – Ґроссі про знеструмлення ЗАЕС через ракетну атаку

Мітингувальники в Тбілісі вирішили почати «облогу парламенту»

Джонні Депп на продажі власних картин вже заробив $5,4 млн

Зеленський анонсував санкції проти тих, «хто намагається послаблювати державу»

Поліція розігнала учасників мітингу перед парламентом Грузії

Дженна Ортега потрапила у курйозну ситуацію завдяки плямі на вбранні

Міністри оборони ЄС шукають спосіб підтримати Україну боєприпасами

Війська РФ вдарили по Києву, на місце вибухів виїхали всі служби – Кличко

Як правильно розмістити продукти в холодильнику: є певні хитрості

8 Березня 2023

Путін готовий до багаторічної війни «на виснаження» – розвідка США

Нові сім’ї тварин у зоопарку Київ: милі фото

Ґутерріш заявив у Києві про «критичну важливість» продовження зернової угоди

ЄС міркує над «мʼяким переходом на альтернативні правові статуси» для українських біженців

БІЛЬШЕ НОВИН