Киевские педагоги объявили акцию протеста под Радой

Політика
Киевские педагоги объявили акцию протеста под Радой

Председатель Киевской городской организации Профсоюза работников образования и науки Украины Александр Яцунь Фото: Станислав Груздев

Народные депутаты намерены отменить надбавки и доплаты, в том числе за выслугу лет, престижность педагогического труда, проверку тетрадей, заведование кабинетом, классное руководство, ученое звание и научную степень. Профсоюз в ответ призывает на митинг против «драконовских» поправок. Об этом рассказал председатель Киевской городской организации Профсоюза работников образования и науки Украины Александр Яцунь во время пресс-конференции в пресс-центре «Главком». Сообщает НБН со ссылкой на Главком.

«Зараз працює робоча група над законом «По повну загально-середню освіту» (реєстр. № 0901 від 29.08.2019 року). Трохи історії питання. Влітку завершила роботу наша профспілкова сторона в робочій групі, і він (законопроект. – Ред.) був готовий до другого читання. Але так як VIII скликання завершило роботу, то новий склад профільного комітету IX скликання після першого читання розпочав роботу з нуля над цим законопроектом. І знову перед нами виклики», – рассказывает Яцунь.

По словам председателя киевского профсоюза работников образования, вновь избранные парламентарии из фракции «Голос» намерены ввести ряд инициатив, в частности, ввести 40-часовую рабочую неделю для педагогических работников.

«Профспілка освітян вимагає зберегти надбавки та доплати, у тому числі за вислугу років, престижність педагогічної праці, перевірку зошитів, завідування кабінетом, класне керівництво, вчене звання та науковий ступінь», – заявил Яцунь.

Он также отмечает, что должна сохраниться и возможность работы по бессрочным трудовым договорам для работников пенсионного возраста. Перевод на контракт – дискриминация работников по возрасту. Конституция Украины не связывает права на работу с возрастными ограничениями. Согласно статье 43 Конституции государство создает условия для полного осуществления гражданами права на труд, гарантирует равные возможности в выборе профессии и рода трудовой деятельности. Законом Украины «О принципах предотвращения и противодействия дискриминации в Украине» предусмотрено, что ситуация, при которой лицо или группа лиц по признакам возраста испытывает ограничения в признании, реализации или пользовании правами и свободами является дискриминацией.

«Відповідно до Кодексу законів про працю України укладення контракту з працівником, якого було прийнято на роботу за безстроковим трудовим договором, може відбуватися лише за його згодою. Переведення працівника на контракт в односторонньому порядку не допускається», – продолжает глава профсоюза.

Кроме того, Яцунь убеждает не вводить обязательную сертификацию для педагогических работников.

29 октября 2019 в 13:45 состоится акция протеста против сужения прав и гарантий работников образования у стен Верховной Рады Украины и Кабинета министров. Педагоги также приглашают присоединиться и родителей школьников и всех, кому не безразлична образовательная отрасль.

Запись пресс-конференции:

#ачотамвпресцентріглавкома 21 жовтня 2019 в прес-центрі Главкому прес-конференція на тему: «Чому профспілка проти «благих намірів» депутатів покращити життя освітянам?» Учасники прес-конференції обговорюватимуть загрози і виклики законопроєкту «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901 від 29.08.2019 року) та поправок до нього для працівників закладів загальної середньої освіти. Для участі в прес-конференції запрошені: голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, учитель спеціальної школи I–II ступенів № 10 Дарницького району м. Києва Володимир Василюк, юрисконсульт Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Вікторія Соломінчук. Організатори: Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України.

Geplaatst door Главком op Maandag 21 oktober 2019

Поділитись

Новини

17 Липня 2023

у США відреагували на повідомлення, що країни Європи ще чекають дозволу

19 Квітня 2023

Як жити спокійно та не ображатись на людей: поради психологів

21 Березня 2023

Шольц не очікує, що війна Росії проти України «завершиться найближчим часом»

9 Березня 2023

Як зберегти хліб свіжим і хрустким довше: поради

«Одного дня наше везіння вичерпається» – Ґроссі про знеструмлення ЗАЕС через ракетну атаку

Мітингувальники в Тбілісі вирішили почати «облогу парламенту»

Джонні Депп на продажі власних картин вже заробив $5,4 млн

Зеленський анонсував санкції проти тих, «хто намагається послаблювати державу»

Поліція розігнала учасників мітингу перед парламентом Грузії

Дженна Ортега потрапила у курйозну ситуацію завдяки плямі на вбранні

Міністри оборони ЄС шукають спосіб підтримати Україну боєприпасами

Війська РФ вдарили по Києву, на місце вибухів виїхали всі служби – Кличко

Як правильно розмістити продукти в холодильнику: є певні хитрості

8 Березня 2023

Путін готовий до багаторічної війни «на виснаження» – розвідка США

Нові сім’ї тварин у зоопарку Київ: милі фото

Ґутерріш заявив у Києві про «критичну важливість» продовження зернової угоди

БІЛЬШЕ НОВИН