Комитет ВРУ выступил против сокращения расходов на образование и науку

Політика
Комитет ВРУ выступил против сокращения расходов на образование и науку

Комитете образования, науки и инноваций Верховной Рады Украины осудили намерения Министерства финансов относительно значительного сокращения государственного финансирования образования и науки из-за необходимости создания Стабилизационного фонда для борьбы с последствиями распространения вируса COVID-19.

В связи с чем, члены профильного парламентского комитета выступили с заявлением, в котором призвали премьер-министра Дениса Шмыгаля не допустить гуманитарной катастрофы в стране.

В комитете отмечают, что реализация инициативы Министерства финансов фактически отменит все финансирование образования и науки в Украине.

Текст заявления опубликован главой Комитета образования, науки и инноваций Верховной Рады Украины Сергеем Бабаком в Facebook.

Заявление депутатов Комитета образования, науки и инноваций Верховной Рады Украины:

Усвідомлюючи важливість створення Стабілізаційного фонду для боротьби з наслідками поширення вірусу COVID-19 та розуміючи необхідність скорочення непріоритетних статей видатків державного бюджету на 2020 рік, ми, депутати Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, обурені пропозиціями Міністерства фінансів України щодо внесення змін до бюджету на 2020 рік, які призведуть до непоправних наслідків для України.

Мінфін пропонує фактично відмінити все фінансування освіти і науки, крім заробітних плат, а саме:

 • Повністю відмінити фінансування наукових досліджень і наукового обладнання:
 • Підтримка пріоритетних напрямів наукових досліджень – скасувати повністю. При тому що Академія наук досліджує COVID-19 і виготовляє тест-системи;
 • Гранти на дослідження через Національний Фонд досліджень – скасувати повністю. А це неймовірно важлива реформа, фонд довго і ретельно створювався, щоб до нього була довіра наукової спільноти;
 • Придбання закладами вищої освіти і наковими установами обладнання – скасувати повністю;
 • Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту – скасувати повністю.
 • Повністю відмінити фінансування Фонду розвитку закладів вищої освіти і будь-яких капітальних видатків на заклади вищої освіти. Нагадуємо, що після жахливої пожежі в Одесі частину Фонду планувалося направити на протипожежні заходи.

Майже повністю відмінити фінансування шкіл:

 • Нова українська школа – надважлива реформа освіти – повністю прибрати фінансування на нові меблі і обладнання, перепідготовку вчителів;
 • Програма «Спроможна школа для кращих результатів» – повністю прибрати фінансування на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт шкіл;
 • Повністю скасувати доплати молодим вчителям. Молоді вчителі ризикують залишитися на голій ставці в період економічної кризи;
 • Значна частина коштів ДФРР цього року планувалася на побудову або реконструкцію дитячих садочків і шкіл. Об’єкти освітньої інфраструктури ризикують залишитися недобудованими і в аварійному стані.

Скоротити фінансування навчання лікарів:

 • відміняється фінансування підвищення кваліфікації лікарів;
 • відміняється реалізація механізму стажування лікарів-інтернів, безперервний професійний розвиток лікарів, єдиний державний кваліфікаційний іспит, заходи з контролю якості освіти.

Крім того серйозно скорочується фінансування:

 • створення професійно-технічних навчально-практичних центрів;
 • Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, освітнього омбудсмена, державної атестації та акредитації закладів освіти;
 • всіх інвестиційних проектів в університетах, наприклад, інвестиційного проекту «Створення Міжнародного центру підготовки пілотів на базі Національного авіаційного університету»;
 • відміняється створення «Музею науки» і значно скорочується фінансування Малої академії наук;
 • тощо.

Ми розуміємо необхідність перегляду бюджету у зв’язку з епідемією, і готові спільно працювати над пошуком оптимального рішення.

Але ми підтримуємо колег з комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики та виступаємо проти ідей, які ставлять під загрозу існування освіти, науки та культури в Україні.

Закликаємо Мінфін утриматись від прийняття рішень до проведення консультацій з депутатами профільного комітету та представниками Міністерства освіти та науки.

Просимо Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля не допустити гуманітарної катастрофи в нашій державі.

Також закликаємо наших колег з Комітету ВРУ з питань бюджету утриматись від розгляду пропозиції Уряду України без участі депутатів профільних комітетів.

Поділитись

Новини

17 Липня 2023

у США відреагували на повідомлення, що країни Європи ще чекають дозволу

19 Квітня 2023

Як жити спокійно та не ображатись на людей: поради психологів

21 Березня 2023

Шольц не очікує, що війна Росії проти України «завершиться найближчим часом»

9 Березня 2023

Як зберегти хліб свіжим і хрустким довше: поради

«Одного дня наше везіння вичерпається» – Ґроссі про знеструмлення ЗАЕС через ракетну атаку

Мітингувальники в Тбілісі вирішили почати «облогу парламенту»

Джонні Депп на продажі власних картин вже заробив $5,4 млн

Зеленський анонсував санкції проти тих, «хто намагається послаблювати державу»

Поліція розігнала учасників мітингу перед парламентом Грузії

Дженна Ортега потрапила у курйозну ситуацію завдяки плямі на вбранні

Міністри оборони ЄС шукають спосіб підтримати Україну боєприпасами

Війська РФ вдарили по Києву, на місце вибухів виїхали всі служби – Кличко

Як правильно розмістити продукти в холодильнику: є певні хитрості

8 Березня 2023

Путін готовий до багаторічної війни «на виснаження» – розвідка США

Нові сім’ї тварин у зоопарку Київ: милі фото

Ґутерріш заявив у Києві про «критичну важливість» продовження зернової угоди

БІЛЬШЕ НОВИН