Креминь хочет, чтобы сборная по футболу при подготовке к матчу с Англией срочно учила украинский язык

Политика
Креминь хочет, чтобы сборная по футболу при подготовке к матчу с Англией срочно учила украинский язык

Уполномоченный по защите государственного языка Тарас Креминь просит спортивные федерации и клубы объяснить спортсменам важность общения на украинском языке. Об этом он написал на своей странице в социальной сети Facebook.

“❗З огляду на гостру дискусію, яка розгорнулася у суспільстві щодо мови, якою повинні розмовляти спортсмени під час офіційних спортивних змагань, зокрема, за кордоном, а також надходженням значної кількості скарг громадян, вважаю за необхідне нагадати наступне.

Статус державної мови у сфері спорту закріплено у статті 34 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законом встановлено, що спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою.

З метою забезпечення дотримання законодавства ще у 2020 році мною були надіслані інформаційно-роз’яснювальні листи щодо положень Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 156 спортивним федераціям, товариствам, закладам і клубам.

Мова приватного спілкування спортсменів не є сферою дії Закону. Однак підготовка спортсменів повинна бути комплексною і концентруватися як на досягненні спортивного результату, громадянській позиції, так і принципах спортивної дипломатії.

Кожен громадянин України на міжнародних змаганнях – приклад професійності, спортивної майстерності, гордості та поваги до свого народу, держави, шанувальників з різних куточків світу. Саме тому публічні виступи, коментарі чи пресконференції, в яких беруть участь наші спортсмени, їхні тренери, представники федерацій чи клубів, в тому числі, по завершенню кар’єри, передовсім мають бути державною мовою, а ось переклад мають здійснювати організатори змагань. Мусимо визнати: шанувальники українського спорту передовсім володіють українською, і це стосується як наших співгромадян, так і закордонних українців. Але це жодним чином не обумовлює важливості володіння іншими мовами світу, поширеними у спорті високих професійних досягнень.

Спорт має національну ідентичність, тому він ніколи не був і не стане поза політикою, сучасним життям держави та її майбутнім. Провідні спортсмени – це не про конкретну особу чи збірну, а насамперед про імідж, авторитет і репутацію країни в цілому. Тому чим вище рівень змагань, чим яскравіша боротьба за перемогу, тим голосніше звучить Україна, збільшується увага до її історії, традицій, спортивних досягнень. Значною мірою це впливає на консолідацію суспільства, нашу міжнародну підтримку в умовах війни, зміцнення національних інтересів у світі.

На жаль, на думку експертів, спорт залишається однією з найбільш зросійщених сфер публічного життя, внаслідок чого маємо непоодинокі приклади використання відомими спортсменами російської мови в інтерв’ю, публічних виступах чи коментарях. Трапляються випадки, коли мова спілкування спортсменів під час змагань призводить до конфліктів, що отримують суспільний резонанс.

З метою неухильного дотримання мовного законодавства, всебічний захист і розвиток української мови, а також задля попередження порушення прав громадян України ми повторно надали рекомендації усім спортивним федераціям, асоціаціям, товариствам, закладам і клубам, які мусять провести роз’яснювальну роботу задля виправлення ситуації. Крім того, нагадуємо на важливості затвердження Державної програми сприяння опануванню державної мови та організації курсів з української мови.

Вірю, що української стане більше”, – написал Креминь.

Поделиться

Новости

5 августа 2021

Умер экс-премьер Украины

4 августа 2021

Беленюк завоевал первую для Украины золотую медаль на Олимпийских играх в Токио

Прокуратура назвала мотив захватчика Кабмина

В Кабмин ворвался “атошник” с боевой гранатой, его задержали. Подробности

3 августа 2021

Опубликован официальный трейлер финального сезона сериала “Бумажный дом”

1 августа 2021

Андрей Шевченко покидает пост тренера сборной Украины

31 июля 2021

Антимонопольный комитет проверит цены на экспресс-тесты на коронавирус в пунктах пропуска на границе

30 июля 2021

Пришел в трусах, попал к СБУ. Как нашелся похищенный судья Чаус и на кого теперь он даст показания

Вышел первый трейлер фильма Дом Гуччи

Полиция и радикалы: что будет с «империей» экс-министра Авакова

Украина отправила в Турцию самолеты ГСЧС для тушения масштабных лесных пожаров

29 июля 2021

Дизель рассказал почему Офис президента вычеркнул их из программы концерта к 30-летию Дня независимости Украины

К пятилетию Чернобыльского заповедника НБУ выпустил монету с лошадью Пржевальского

20 июля 2021

Украинцев штрафуют за сбор ягод в лесу и посылают за специальным разрешением

Сергей Лямец: За одни час на Укрзализныце (УЗ) воруют 1 млн грн. И это только на закупках товаров и услуг

В Украине выросла смертность – Госстат

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ