О чем договорились Зеленский, Путин, Меркель и Макрон

Политика ТОП
О чем договорились Зеленский, Путин, Меркель и Макрон

Фото: president.gov.ua

На официальном сайте Президента Украины опубликовали текст итогового коммюнике по результатам саммита в “нормандском формате”, который состоялся в Париже 9 декабря 2019 года. В переговорах приняли участие президент Французской Республики, канцлер Федеративной Республики Германии, президент Российской Федерации и президент Украины.


1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони відданні повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування, виходячи передусім з гуманітарних критеріїв.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною використовувати  усі можливості мандату (від 21 березня 2014 року) і мати безпечний і надійний доступ на всій території України з метою повного виконання свого мандату.

2. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

3. Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.


Поделиться

Новости

25 января 2021

Никому не нужный “Антонов”

22 января 2021

В Киеве родители будут полностью платить за питание детей в детсадах

В Тернополе обстреляли мальчика, который катался на санках возле школы

В подземном переходе на Майдане обвалился потолок

Пожар в Харькове: задержан директор пансионата и еще три человека

Офис генпрокурора подаёт апелляцию и требует пожизненное убийце Дарьи Лукьяненко

21 января 2021

В Харькове горит дом престарелых. Погибли не менее 15 человек

В Киеве задержали торговца фейковыми справками об отсутствии коронавируса

20 января 2021

Обвиняемый в убийстве Дарьи Лукьяненко попытался прямо в суде перерезать себе шею

19 января 2021

За Крещенскими купаниями украинцев будут следить 2 000 спасателей

Сахару засыпало снегом

18 января 2021

Радикалы угрожают расправой еврейскому магазину в Одессе. В первых рядах подозреваемый в убийстве Сергей Стерненко

Суд оправдал догхантера Святогора

16 января 2021

Друг Стерненко зарезал человека в Одессе. Он объявлен в розыск

В Киеве спасли провалившегося под лед пса (ВИДЕО)

15 января 2021

Трамп-младший попросил Маска создать новую соцсеть для своего отца

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ