О чем договорились Зеленский, Путин, Меркель и Макрон

Политика ТОП
О чем договорились Зеленский, Путин, Меркель и Макрон

Фото: president.gov.ua

На официальном сайте Президента Украины опубликовали текст итогового коммюнике по результатам саммита в «нормандском формате», который состоялся в Париже 9 декабря 2019 года. В переговорах приняли участие президент Французской Республики, канцлер Федеративной Республики Германии, президент Российской Федерации и президент Украины.


1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони відданні повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування, виходячи передусім з гуманітарних критеріїв.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною використовувати  усі можливості мандату (від 21 березня 2014 року) і мати безпечний і надійний доступ на всій території України з метою повного виконання свого мандату.

2. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

3. Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.


Поделиться

Новости

23 января 2020

Эпидемическая опасность: защищены ли украинцы?

22 января 2020

В Минюсте рассказали, как украинцы называли детей в 2019 году

15 января 2020

«Я, конечно, полный профан в экономике»: обнародован разговор Гончарука с руководством НБУ и главой Минфина

В Испании на нефтехимическом заводе прогремел взрыв

14 января 2020

Генеральный почтмейстер США получает зарплату ниже, чем директор «Укрпочты» Смелянский

13 января 2020

Стала известна судьба киевских беспризорных тигров (ВИДЕО)

11 января 2020

Над Украиной снова зафиксировано огромное облако угарного газа

9 января 2020

«Укрнафта» «простила» заводу Коломойского многомиллионный долг

1 января 2020

Что украинцы искали 31 декабря в Google и YouTube?

23 декабря 2019

Сколько областей останется в Украине после админреформы?

В Киеве горело общежитие НАУ, эвакуировали 350 человек

20 декабря 2019

«В госбюджете нет денег, но не это страшно»,- ZN

19 декабря 2019

Рейтинг Зеленского: доверяют ли украинцы Президенту?

10 декабря 2019

Подозреваемый в убийстве Дарьи Лукьяненко отказался от своих признаний

Самым молодым премьер-министром в мире станет женщина

4 декабря 2019

Геноцид украинцев? Мединициатива «Голоса» может иметь устрашающие последствия

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ