О чем договорились Зеленский, Путин, Меркель и Макрон

Политика ТОП
О чем договорились Зеленский, Путин, Меркель и Макрон

Фото: president.gov.ua

На официальном сайте Президента Украины опубликовали текст итогового коммюнике по результатам саммита в “нормандском формате”, который состоялся в Париже 9 декабря 2019 года. В переговорах приняли участие президент Французской Республики, канцлер Федеративной Республики Германии, президент Российской Федерации и президент Украины.


1. Невідкладні заходи зі стабілізації ситуації в зоні конфлікту:

Сторони відданні повній та всеохопній імплементації режиму припинення вогню, підкріпленого реалізацією всіх необхідних заходів з підтримки режиму припинення вогню до кінця 2019 року.

Вони підтримають розробку та імплементацію оновленого плану з розмінування на основі рішення Тристоронньої контактної групи про протимінну діяльність від 3 березня 2016 року.

Вони підтримають домовленість у рамках Тристоронньої контактної групи щодо трьох додаткових ділянок розведення з метою розведення сил і засобів до кінця березня 2020 року.

Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних з конфліктом, до кінця року на основі принципу «всіх на всіх», починаючи з «усіх встановлених на всіх встановлених», при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб.

Вони підтримають досягнення протягом 30 днів домовленості в рамках Тристоронньої контактної групи про нові пункти пропуску через лінію розмежування, виходячи передусім з гуманітарних критеріїв.

Вони нагадують, що Спеціальна моніторингова місія (СММ) Організації безпеки і співробітництва в Європі має бути спроможною використовувати  усі можливості мандату (від 21 березня 2014 року) і мати безпечний і надійний доступ на всій території України з метою повного виконання свого мандату.

2. Заходи з імплементації політичних положень Мінських угод:

Сторони висловлюють зацікавленість у досягненні домовленостей у рамках Нормандського формату (Н4) і Тристоронньої контактної групи щодо всіх правових аспектів Закону про особливий порядок місцевого самоврядування (про особливий статус) окремих районів Донецької та Луганської областей – як вказано у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей від 2015 року – з метою забезпечення його функціонування на постійній основі.

Вони вважають за необхідне інкорпорувати «формулу Штайнмаєра» в українське законодавство згідно з версією, узгодженою Н4 та Тристоронньою контактною групою.

3. Подальші кроки:

Вони просять своїх міністрів закордонних справ та політичних радників забезпечити виконання досягнутих домовленостей, і вони погодилися провести ще одну зустріч у цьому форматі впродовж чотирьох місяців стосовно політичних та безпекових умов, серед іншого – для організації місцевих виборів.


Поделиться

Новости

25 сентября 2020

В ГСЧС сообщили о 22 погибших в авиакатастрофе курсантах, 4-х человек ещё ищут

В Офисе Президента сообщили подробности авиакатастрофы под Харьковом

В МВД подтвердили что на борту самолета, который разбился возле Чугуева, были 23 человека: 18 погибших и 2 раненых

Под Харьковом разбился самолёт

В МВД выяснили, как взломали сайт Нацполиции

В Киеве объявили в розыск пятерых школьников

24 сентября 2020

Безработными во II квартале были 1,7 млн украинцев

АМКУ оштрафовал производителя фейкового лекарства от COVID-19

42 чиновников поймали на укрывании имущества почти на 360 млн грн: список нарушителей

Корь, энтериты, гепатиты и другие инфекции: чем украинцы стали меньше и больше болеть?

23 сентября 2020

За полгода “Нефтегаз” получил убыток 11,5 млрд гривен

Банковскую тайну хотят открыть налоговикам. Зачем и к чему это приведет?

Украинские медики показали, как Covid-19 уничтожает легкие человека

22 сентября 2020

В Киеве начали продавать единый билет для городского транспорта и поездов дальнего следования

Украинец пытался провезти через границу крупную партию янтаря

В СНБО рассказали, что делают для блокировки ВКонтакте

БОЛЬШЕ НОВОСТЕЙ